מזג אוויר  
זיהום אוויר
עפולה זיהום אוויר בינוני 27
גוש דן זיהום אוויר בינוני 36
רחובות זיהום אוויר בינוני 33
אריאל זיהום אוויר נמוך 62
מודיעין זיהום אוויר בינוני 44
בית שמש זיהום אוויר בינוני 48
ירושלים זיהום אוויר נמוך 54
גוש עציון זיהום אוויר נמוך 54
גליל מערבי זיהום אוויר נמוך 53
באדיבות המשרד להגנת הסביבה, מרכז ניטור אוויר ארצי sviva.gov.il
ישרוטל המלך שלמה, אילת
דילים שאסור לפספס לאחד המלונות האהובים על הישראלים
החל מ: ₪441
הילטון מלכת שבא אילת
דילים מפנקים במלון 5 כוכבים מהמם
החל מ: ₪490
דיוויד ריזורט & ספא ים המלח
להנות מהמקום הנמוך בעולם עם המלון המפנק!
החל מ: ₪396
ישראל
טבריה - היום
20° / 14°
ממטרים פזורים
תחזית לימים הקרובים
רביעי
13°
/ 21°
בדרך כלל מעונן
חמישי
14°
/ 22°
מעונן חלקית עם גשם מקומי
שישי
12°
/ 21°
נאה

ערים נוספות בישראל

טבריה

טבריה שוכנת אל מול הכנרת, על חופו המערבי של האגם. טבריה היא העיר היחידה על חופי הכנרת ונוסדה בשנת עשרים לספירה ונקראת על שמו של הקיסר הרומי טיבריוס.

מזג אוויר בטבריה: בטבריה שורר מזג אויר ים תיכוני המאוד אופייני לאזור הבקעות. כמות המשקעים היא גבוהה יחסית למזג אויר ישראלי והכמות הממוצעת היא 450 מ"מ. יחד עם זאת, במזג אויר חם ובעונת הקיץ, התאדות מי הכנרת מביאה לתנאים של לחות גבוהה ולעומס חום גבוה. בשנת 1933 שלג כבד ירד בטבריה ואף הכנרת קפאה. ובשנת 1950 הגיע חורף קר במיוחד, ועל אף מיקומה הנמוך של הכנרת השלג נערם עד לגובה של 6 - 10 סנטימטר. עוד אירוע יוצא דופן במיוחד קרה ב-1934 והוא היה שבר ענן. אירוע זה קרה בחודש מאי והביא לשיטפונות ולהצפות קשות.

בין המאה השנייה למאה העשירית התפתחה בטבריה אוכלוסייה יהודית, והיוותה מרכז לכל יהודי ארץ ישראל. רבים מיהודי ישראל, שפעלו בארץ, חיו ונקברו בטבריה. בין אלו היו: רבי עקיבא והשל"ה הקדוש, רבן יוחנן בן זכאי ובנוסף הועלו עצמותיו של הרמב"ם לטבריה. הוא אמנם נפטר הרי במצרים, אך הותיר צוואה המבקשת להיקבר בטבריה. מקומות אלו, בהם נקברו רבנים, מהווים מוקדים לעלייה לרגל לבאים מכל קצות הארץ והעולם. בעת מסעות הצלב היוותה טבריה עיר בירה לנסיכות הגליל הצלבנית. בשנת 1187 נחרבה העיר, לאחר קרב קרני חיטין ובתקופה הממלוכית ובתחילת התקופה העות'מאנית הייתה לא יותר מכפר קטן.
בשנים המאוחרות יותר, של המאה ה - 18 וה-19 הפכה טבריה לעיר בעלת רוב יהודי, ומרכז חשוב ליישוב היהודי. טבריה נכבשה על ידי כוחות "ההגנה" במלחמת העצמאות והאוכלוסייה הערבית, ששכנה בעיר, פונתה על ידי הצבא הבריטי.
כיום טבריה היא מרכז תיירותי, גם הודות לקרבתה לכנרת, וגם בשל חשיבותה הדתית לנצרות וליהדות. בעיר ישנן מספר כנסיות חשובות לדת הנוצרית, שני מסגדים שנבנו במאה ה18, בתי כנסת פעילים וגדולים, טיילת על שפת הכנרת, מתחמי קניות, גנים לאומיים ועוד. העיר טבריה משמשת גם מרכז תעשייתי ומסחרי הנותן שירותים לכל האזור.

בוואלה! מזג אוויר תוכלו למצוא מידע ותחזית מזג אויר עדכנית.

מדור פירסומי