מזג אוויר  
זיהום אוויר
עפולה זיהום אוויר בינוני 27
גוש דן זיהום אוויר בינוני 36
רחובות זיהום אוויר בינוני 33
אריאל זיהום אוויר נמוך 62
מודיעין זיהום אוויר בינוני 44
בית שמש זיהום אוויר בינוני 48
ירושלים זיהום אוויר נמוך 54
גוש עציון זיהום אוויר נמוך 54
גליל מערבי זיהום אוויר נמוך 53
באדיבות המשרד להגנת הסביבה, מרכז ניטור אוויר ארצי sviva.gov.il
ישרוטל המלך שלמה, אילת
דילים שאסור לפספס לאחד המלונות האהובים על הישראלים
החל מ: ₪441
הילטון מלכת שבא אילת
דילים מפנקים במלון 5 כוכבים מהמם
החל מ: ₪490
דיוויד ריזורט & ספא ים המלח
להנות מהמקום הנמוך בעולם עם המלון המפנק!
החל מ: ₪396
ישראל
ירושלים - היום
22° / 15°
נאה
תחזית לימים הקרובים
שבת
11°
/ 22°
מעונן חלקית
ראשון
10°
/ 17°
מעונן חלקית
שני
/ 15°
ממטרים מקומיים

ערים נוספות בישראל

ירושלים

ירושלים, העיר שאוחדה לה יחדיו, העיר הקדושה בעולם – רוחות ההיסטוריה מנשבות בסמטאותיה הצרות ומלטפות את אבני הכותל הדומם. העיר העתיקה היא מוקד עליה לרגל של מאמינים מכל רחבי העולם והיא מוקפת בחומה ומחולקת לארבעה רבעים, כל אחד בעל אופי מיוחד וצבעוני לפי האוכלוסיות המתגוררות בו: יהודים, ארמנים, מוסלמים ונוצרים. מיליונים נאספים ברחבת הכותל מדי שנה להתפלל ולשים פתק בחרכי הקיר ובו תפילה אישית.

ירושלים מחולקת לשכונות, אשר התפתחו בעיקר מסוף המאה ה-19. כמה מהשכונות, כגון ימין משה, המושבה הגרמנית, מאה שערים, נחלאות ועין כרם, שמרו על אופיין הציורי הישן. למעט האתרים הדתיים, הכוללים בין השאר את כיפת הסלע, מגדל דוד, כנסיית הקבר ועוד, ירושלים מתגאה באתרי תיירות כגון השוק, טיול על גבי החומות וכמובן באחד המוזיאונים הנחשבים בעולם – מוזיאון ישראל העצום. עוד בירושלים מרכז יד ושם, בניין הכנסת, שוק מחנה יהודה ועוד. חיי הלילה בבירה שוקקים ומרוכזים במושבה הגרמנית, נחלת שבעה, רחוב שלומציון המלכה ומגרש הרוסים.

ירושלים היא אחת הערים העתיקות בעולם ומקודשת ליהדות, לנצרות ולאסלאם. הגאוגרפיה של ירושלים היא חלק בלתי נפרד מההיסטוריה שלה ומהווה שחקנית ראשית בסיפורה הנצחי. עיר הבירה של ישראל היא הררית ומתנשאת לגובה של מעל 700 מטרים מעל פני הים. הים התיכון מרוחק מירושלים 56 ק"מ לכיוון מערב וים המלח נמצא במרחק 26 ק"מ לכיוון מזרח. מקור המים היחיד והעיקרי של ירושלים העתיקה היה נחל הגיחון, מאחר שכמות הגשמים שיורדת באזור מועטה. עם זאת, בשל גובהה ירושלים דווקא נהנית משלג לפחות פעם בשנה. לירושלים מזג אויר המזכיר מעט את מזג האוויר באירופה, בעיקר הודות לאחוזי הלחות הנמוכים והקור העז בחורף.

בוואלה! מזג אוויר יש למצוא מידע מגוון על ערים שונות בישראל ובעולם ותחזית מזג אויר עדכנית.

מדור פירסומי