מזג אוויר  
זיהום אוויר
עפולה זיהום אוויר בינוני 27
גוש דן זיהום אוויר בינוני 36
רחובות זיהום אוויר בינוני 33
אריאל זיהום אוויר נמוך 62
מודיעין זיהום אוויר בינוני 44
בית שמש זיהום אוויר בינוני 48
ירושלים זיהום אוויר נמוך 54
גוש עציון זיהום אוויר נמוך 54
גליל מערבי זיהום אוויר נמוך 53
באדיבות המשרד להגנת הסביבה, מרכז ניטור אוויר ארצי sviva.gov.il
ישרוטל המלך שלמה, אילת
דילים שאסור לפספס לאחד המלונות האהובים על הישראלים
החל מ: ₪441
הילטון מלכת שבא אילת
דילים מפנקים במלון 5 כוכבים מהמם
החל מ: ₪490
דיוויד ריזורט & ספא ים המלח
להנות מהמקום הנמוך בעולם עם המלון המפנק!
החל מ: ₪396
ישראל
באר שבע - היום
27° / 12°
נאה
תחזית לימים הקרובים
שבת
12°
/ 27°
נאה
ראשון
12°
/ 23°
מעונן חלקית
שני
14°
/ 20°
מעונן חלקית
שלישי
12°
/ 18°
ממטרים קלים

ערים נוספות בישראל

באר שבע

באר שבע, בירת הנגב, היא אחת הערים העתיקות, המוזכרות בתנ"ך. היא מתפארת באוניברסיטה, עיר עתיקה, תחנת רכבת מימי הטורקים ושוק הבדואים המפורסם, המסמל את הססגוניות והגיוון של העיר.
את חשיבותה הרבה של העיר מבחינת מסחר הבין עוד אברהם אבינו, אשר הגיע אליה לפני כ-4,000 שנים. באר שבע ממוקמת בצומת של שתי דרכי מסחר עתיקות: דרך הים ודרך המלך. העיר מוזכרת פעמים רבות בתנ"ך כתחנת עצירה ונקודת גבול, כמו גם מקום לפולחן דתי. אחד האתרים המרתקים הוא תל באר שבע - תל קטן השוכן בסמוך לעיר המודרנית באר שבע. החוקרים מזהים בתל זה את העיר המקראית. כיום תל באר שבע הינו גן לאומי. חלקים נרחבים מהעיר המקראית שומרו ושוחזרו. ב- 2005 הוכרז תל באר שבע כאתר מורשת עולמית מטעם ארגון אונסקו.

באר שבע המודרנית נוסדה רק בתחילת המאה ה-20 על ידי העותמאנים. כיום עדיין ניתן לראות בעיר בניינים מהתקופה ההיא ומתקופת המנדט העוקבת, כגון בית המושל, שנבנה ב-1906 ומשמש כיום כמשכנו של מוזיאון הנגב; תחנת הרכבת הטורקית מימי מלחמת העולם הראשונה; ומגדל מים שסיפק לה מים. העיר היהודית הוקמה ב-1949 והפכה מאז למרכז הדרום. כיום באר שבע מתגאה במוזיאונים, גן חיות, אתרים היסטוריים, אוניברסיטת בן גוריון ועוד. ב- 2009 אישרה הממשלה את הפיכת הנגב והערבה למקור העיקרי לאנרגיה ירוקה ומתחדשת בישראל. ב-2012, נכנסה אוניברסיטת באר שבע לרשימת האוניברסיטאות הירוקות בעולם.

מזג האוויר בבאר שבע הוא שמשי ברוב השנה וחם. הקיץ לוהט והטמפרטורה יכולה להגיע ל-42 מעלות. עם זאת, בחורף יכולות לרדת הטמפרטורות בלילה לאפס מעלות. בעונת הסתיו מועדת העיר למזג אויר אביך וסופות חול. עוד מאפיין ייחודי הוא הערפל, שמכסה את האזור ב-50% מהלילות לאורך השנה.

בוואלה! מזג אוויר תוכלו למצוא מידע עשיר על ערים שונות בישראל ובעולם ותחזית מזג אויר עדכנית.

מדור פירסומי